SİYASİ KULİSLERE DÜŞEN YENİ BOMBA HÜSEYİN EREN

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığında yeni isim : HÜSEYİN EREN ADI SİYASİ KULİSLERDE

SİYASİ KULİSLERE DÜŞEN YENİ BOMBA HÜSEYİN EREN

    Bugünlerde Samsun'da, en fazla konuşulan konu: Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak?   

    Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ağırlığını korumakla birlikte, bu konuda Gençlik ve Spor bakanı Suat Kılıç'ın, Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in, AK Parti eski Samsun Milletvekili Musa Uzunkaya'nın da adı siyasi kulislerde, sıkça geçiyor.

    Ancak son bir, iki gün içerisinde, Hüseyin Eren adı siyasi kulislere bomba gibi düştü. Hüseyin Eren'i meğer Samsun halkı ne kadarda çok tanıyor ve ona güveniyormuş. Her nerede adı geçse, olumlu tepkiler ortaya konuyor, kendisinden itimat ve güvenle bahsediliyor. Hüseyin Eren'in çalışma kariyeri tamda Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile örtüşüyor.

                     Hüseyin Eren kimdir?           

      1953 yılında Samsun da dünyaya gelen Hüseyin Eren evli ve 2 çocuk babasıdır.Türkiye'nin birçok ilinde öğretmenlik yapan Hüseyin  EREN daha sonra  iş hayatına çeşitli şirket ve kurumlarda idarecilik; Yem Sanayi AŞ'de, mali müşavirlik, muhasebe şefliği ve daire başkanlığı görevlerinde bulundu. 
       1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesinde başladığı Kamu görevine  sırasıyla önemli görevlerde bulundu:

        1994-1999 yılları arasında Gelirler Müdürlüğü, 1999-2001 döneminde Satınalma Daire Başkanlığı, 2001-2004 yılları arasında Yazı ve Kararlar Daire Başkanlığı, 2004-2005 döneminde Personel Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü.

            Hüseyin Eren, 10 Kasım 2005 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesinde, Mali İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı, 14 Mart 2011 tarihi itibari ile İdari İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

              Eren, 1994 yılından bugüne İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İDO, İGDAŞ, İSFALT, İSTAÇ, İSTANBUL İMAR, KİPTAŞ, ULAŞIM, HAMİDİYE, HALK EKMEK, AĞAÇ ve BELTUR AŞ'de Yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevlerinde bulunmuştur. EREN aynı zamanda  SADEF Samsun  Dernekler Federasyonu Avrupa Birliği Proje Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.

                                                                                                                                  NAMIK AZGIN 

banner152
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174