İSTANBULDAKİ DÜZKÖYLÜLER DERNEĞİ’NDEN ÇANAKKALE ZİYARETİ

İstanbul’da faaliyet gösteren Samsun-Bafra Düzköylüler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Alışkan, Çanakkale ziyareti düzenledi.

İSTANBULDAKİ DÜZKÖYLÜLER DERNEĞİ’NDEN ÇANAKKALE ZİYARETİ
banner195

      İstanbul’da faaliyet gösteren Samsun-Bafra Düzköylüler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Alışkan dolayısıyla yapmış olduğu açıklamada, Japonların maziden çok iyi ders aldıklarını, Hiroşima ve Nagazaki’nin bir kısmını II. Dünya Harbi sonundaki durumuyla aynen bıraktıklarını, çocuklarını önce modern fabrikaları gezdirip ardından bu iki şehri ve tahribin boyutlarını gezdirip göstererek, “Eğer siz, çalışmaz ve o modern fabrikaları daha da ileri götürmezseniz, birileri gelir yine sizin memleketinizi bu hale çevirir” şeklinde ders verdiklerini belirterek tarihten ders alabilen milletlerin geleceğe daha güvenle bakabileceklerini belirtti.

       Alışkan, “ Ders alınacak çok yönü olan ve tarihte eşine az rastlanan bir hadise olan Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı münasebetiyle İstanbul Düzköylüler Derneği olarak, “ Göklerde Ya İstiklal, Ya Ölüm! Sözleri’nin yankılandığı Çanakkale Şehitliği’ne 12.04.2015 Pazar günü 1.kafilemizi göndererek Düzköylü hemşehrilerimizi şehitlerimizle buluşturduk. 19.04.2015 tarihinde 2. ve 3. kafilemizi de götürmek için hazırlıklarımıza başladık” dedi.

             NAMIK AZGIN 


 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174