AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ, LADİK’DE SEÇİM ÇALIŞMALARINDA

AK Parti Samsun Milletvekili ve Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, gerçekleştirdiği programlarda sanayici, işadamları, esnaflar ve vatandaşlarla biraya geldi.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ KÖKTAŞ, LADİK’DE SEÇİM ÇALIŞMALARINDA

    AK Parti Samsun Milletvekili ve Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, 1 Kasım'da yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Seçimleri çalışmaları kapsamında İlkadım, Kavak ve Ladik İlçeleri'nde bir dizi programlar gerçekleştirdi.
    AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım, Kavak ve Ladik İlçeleri'nde gerçekleştirdiği programlarda, Devlet Demiryolları Samsun İşletme Müdürlüğü yetkilileri ve personeli, Kavak OSB’de faaliyet gösteren firma sahipleri ve Ladiklilerle bir araya geldi. 


     "Gençli Buluşması" adı altında Ladik’li gençlerle de bir araya gelen Milletvekili Köktaş, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulundu.


      Türkiye ne zaman ayağa kalksa, koşmaya başlasa, birileri tarafından aşağı çekilmeye çalışıldığını ifade eden Milletvekili Köktaş, "Tarih boyunca ülkemiz de ne zaman işler yolunda gitmeye başlasa bazı şer odakları tarafından algı operasyonları, bir takım oyunlarla Türkiye'nin önüne engeller koyuldu" dedi.


      AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Adem Bektaş, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Kavak OSB Müdürü Ali İhsan Uzun, işadamları ve ilçe teşkilat üyelerini katıldığı programlarda konuşma yapan Milletvekili Köktaş, "Samsunumuz sanayi ve ticaret noktasında önemli aşamalar kaydetti. Ama yeterli değil. Hedeflerimiz var, bu hedefler doğrultusunda İhracatı artıracak yolları inşallah birlikte bulacağız. Sizlerle 7 Haziran seçimleri öncesinde ve sonrasında da bir araya geldik. O zamanda ülkemizin güven ve istikrarı için tek başına güçlü bir iktidarın önemine değinmiştik. Fakat 7 Haziran da ortaya öyle bir tablo çıkmadı. O günde söyledik, bugün yine söylüyoruz halkımızın verdiği karara her zaman saygılıyız. 7 Haziran sonrası yaşanan süreci siz de yakından gördünüz. O süreçte ülkemize ve milletimize olan sorumluluğumuzu bilerek hükümet kurma çalışmalarımızı sürdürdük. Bir partinin genel başkanı ise, bu sorumluluktan kaçarak her şeye ‘hayır’ dedi. İşte bir ülkede huzur ve güven ortamı yoksa ekonominin ve ticaretin iyi gitmesi söz konusu değildir. Bunun için iş dünyası için istikrar önemlidir. İnşallah içinde bulunduğumuz bu günleri hep birlikte aşacağız. Biz bu zamana kadar ne yaptıysak milletimiz için yaptık. Bundan sonra da ne yapacaksak milletimizle birlikte yapacağız” dedi. 


     Türkiye’nin 2023 yılı hedeflerine değinen Köktaş, “Hedefimiz 500 milyar dolar ihracat, kişi başı 20 bin doların üzerinde milli gelir, iki trilyon dolar gayrisafi milli hasıla bütçesi olan bir Türkiye. Bunlar kesinlikle hayal değil. Yeter ki enerji yatırımlarını tamamlayalım. Yapmadığımız tek işimiz enerji yatırımıdır.  Her yıl 60 milyar dolar enerjiye veriyoruz. Bunu yaptığımızda fabrikalara 15, 16 sentten verilen enerji 5,6 sente inecektir. İşte o zaman işadamlarımız dünyadaki sektörlerle rekabet edebilecek. Ülkemizin üzerinde yıllarca oyunlar oynandı ve oynanmaya devam ediyor. Bizim her alanda gelişmemiz birilerini rahatsız ediyor.  Bu bizimle olan, bölgemizle alakalı işlerde de oldu. Oturdular, kararı aldılar, Türkiye’ye tebliğ ettiler. Şimdi ise Türkiye masadaki yerini aldı ve karar veriyor. Türkiye’nin gücünden maalesef birileri rahatsız oluyor ve istikrarı ve güveni zedelemek için terörle ülkemizi karıştırmaya çalışıyorlar. Bu oyunu bozacak olan yine biziz. Türkiye’nin geleceği güçlü ve tek başına bir iktidara bağlıdır. İnşallah 1 Kasım seçiminden sonra güçlü bir iktidarla Türkiye yoluna emin adımlarla gidecek. Allah birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmasın” diye konuştu.


             NAMIK AZGIN

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174