BAKAN KILIÇ’TAN MUHALEFETE ‘GELİN BERABER ÇALIŞALIM’ ÇAĞRISI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Yapacağımız genel seçimlerde en büyük hedefimiz, anayasayı değiştirebilecek çoğunluğu elde etmemiz” dedi.

BAKAN KILIÇ’TAN MUHALEFETE ‘GELİN BERABER ÇALIŞALIM’ ÇAĞRISI
banner195

       Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Biz AK Parti olarak parti kapatmanın karşısında olduğumuzu bu hafta yine gösterdik. Biz siyasetin, ülkedeki gelişimin, ilerlemenin dinamosu olduğunu biliyoruz" dedi.

      BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ AK PARTİ SAMSUN MAHALLE BAŞKANLARI EĞİTİM TOPLANTISI’NDA KONUŞTU

        Bazı programlara katılmak üzere Samsun'a giden Bakan Çağatay Kılıç, Tekkeköy ilçesinde bulunduğu çeşitli temasların ardından, ilçenin Büyüklü ve Kurtuluş mahallelerinde okulları, gençlik merkezini ve okul yapılması planlanan alanları inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

      Ardından Yaşar Doğu Spor Salonu'ndaki AK Parti Samsun Mahalle Başkanları Eğitim Toplantısına katılan Bakan Çağatay Kılıç, buradaki konuşmasında, AK Parti'nin bugüne kadar yaptığı çalışmaların anlatılması, aktarılması ve gelecekte neler yapabileceğiyle ilgili görüş alışverişinde bulunulması için toplantının düzenlendiğini söyledi.

      Mahalle başkanları ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını aktaran Bakan Çağatay Kılıç, “AK Parti iktidarının bu kadar sağlam olmasının, yıllarca bu kadar iyi hizmetler yapabilmesinin ve vatandaşla birebir en yakın şekilde temas edebilmesinin en önemli unsurlarından birisi mahalle başkanlarıdır” dedi.

      Yapılacak genel seçimlerde en büyük hedeflerinin anayasayı değiştirebilecek çoğunluğu elde etmek olduğunu belirten Bakan Çağatay Kılıç konuşmasına şöyle devam etti:

      “Çünkü artık Türkiye’deki, bugüne kadar AK Parti iktidarlarımızın yapmış olduğu ve cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren bugüne kadar getirdiğimiz birikimimiz bize şunu gösteriyor, şu andaki anayasamız Türkiye'mizin daha da ilerlemesi için yeterli değil. Elimizdeki imkanlar, elimizdeki yasalar, anayasa bizim daha iyi hizmet etmemizi ve ileriye gitmemizi yavaşlatıyor."

     İktidar partisi olduklarını hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç,  “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu görevi devraldıktan sonra Ankara’da durmadı. 4 ay kadar kısa bir süre içinde 40’tan fazla ilimize giderek kongrelere iştirak etti. İlk geldiği illerden birisi de kendisinin deyimiyle 'meşale şehir' olarak adlandırdığı Samsun. Yükseköğretim yılını Samsun’da açtı. Bu zaten Samsun’un farkını ortaya koyuyor. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanlığı seçim sürecini Samsun’dan başlattı. Bakın Samsun bu kadar önemli."

     Bugün belli bir yaşa gelen gençlerin geçmiş dönemlerde Türkiye'de yaşanın sıkıntıları bilmediğini söyleyen Bakan Çağatay Kılıç, şunları söyledi:

     "Genç kardeşlerimiz zannediyorlar ki bugün yaşadıkları rahatlıklar, bugün yaşadıkları özgürlük ortamı hep böyleydi ama değildi. Bir zamanlar Türkiye’de çok farklı engeller vardı. Çok farklı olaylar yaşandı, darbeler yaşandı. İktidar partisinin, yüzde 50’ye yakın oy almış iktidar partisinin kapatılması için uğraşıldı ve biz 2010 yılında AK Parti olarak Meclis'te parti kapatmayı tarihe gömmek için anayasa değişikliğinde uğraşırken, çalışırken, şimdi geçmiş günlerde, yakın zamanlarda ne idüğü belirsiz, neden ortaya çıkmış olduğunu anlayamadığımız bir 'parti kapatma' sözünden bahseden muhalefet, o çalışmaları engellemeye çalışıyor. Dürüst olacağız. Biz AK Parti olarak parti kapatmanın karşısında olduğumuzu bu hafta yine gösterdik. Biz siyasetin, ülkedeki gelişimin, ilerlemenin dinamosu olduğunu biliyoruz. Çünkü siyasetin vatandaşla yapılan ve vatandaşla iç içe olunarak, onun düşüncesini, fikriyatını milli iradenin temsili doğrultusunda yapıldığını biliyoruz. Bizim için siyasi anlamdaki çalışma çok değerlidir ama biz şiddete asla prim vermeyiz. Özgürlüklerin önünün kapatılmasına asla prim vermeyiz."

      Bakan Çağatay Kılıç, son günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde İç Güvenlik Yasası üzerinde çalışıldığını anımsatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

     "Son 23-24 gündür Meclis'te İç Güvelik Yasası olarak bilinen yasa üzerinde çalışıyoruz. Defalarca gündeme getirildi. Buraya katkı vermek istiyorsanız, muhalefet partilerine sesleniyorum, buyurun gelin beraber çalışalım ama hep sadece, 'AK Parti yapıyorsa istemeyiz'. Peki. Kamu düzeni anlamında, 'biz kamu düzeninden hiçbir zaman fedakârlık yapmayız' dediğimiz zaman neden bazıları bunu özgürlüklerle karıştırıyor. Tabi hep farklı ülkelerden örnekler vermeye çalışıyorlar. Farklı ülkelerde yaşanan olayları, dile getirilen şeyleri gündeme taşımaya çalışıyorlar ama hiç şunu konuşmuyorlar, örnek verdikleri ülkelerde kamu düzenini tehlikeye atacak herhangi bir şekilde bir şey olduğu zaman oranın güvenlik güçlerinin, kolluk kuvvetlerinin ne kadar kararlı ve yeri geldiği zaman ne kadar sert müdahale yaptıklarını hepimiz biliyoruz. Güvenlik güçlerinin uyarılarına uymayanların nelerle karşılaştığını çok iyi biliyoruz."

      Bakan Kılıç’ın konuşmasının ardından program basına kapalı olarak devam ederken, toplantıda ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır ve İl Başkanı Muharrem Göksel de birer konuşma yaptı.

          NAMIK AZGIN 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174