BAFRA’YA AB’DEN 222.000 EURO HİBE!

Bafra TSO Başkanı Göksel Başar, İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Gençay ve Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Metin Yavuz’un yaptıkları ortak basın açıklamasında, Bafra’ya Avrupa birliği fonlarından 222 bin Euro hibe kazandırıldığı ifade edildi.

BAFRA’YA AB’DEN 222.000 EURO HİBE!
banner195

       İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi’nin hazırladığı, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası ile Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesinin ortak olarak destek verdiği, mesleki ve teknik eğitimin gelişmesine E- materyal projesiyle büyük katkı sağlanacak. 

     Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın sahipliğinde ve Milli Eğitim Bakanlığının faydalanıcı olduğu “Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Hibe Programı” çerçevesinde Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile Bafra Ticaret ve Sanayi Odasının ortak olarak destek verdiği  “Mesleki ve Teknik Eğitim İçin E-Meteryal Hazırlama” projesi kabul edildi.

       Projenin sözleşmesi 14.07.2014 tarihinde imzalandı. 12 ay sürecek bu proje 01.09.2014 tarihinde başlayıp, 31.08.2015 tarihinde sona erecek.

      Bu proje kapsamında güzellik ve saç bakım hizmetleri, metal teknolojisi, inşaat teknolojisi, giyim üretim teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, elektrik-elektronik teknolojisi, tesisat teknolojisi ve iklimlendirme ile yiyecek-içecek hizmetleri alanlarında görsel e-materyal hazırlanacak.               

       Yürütücülüğünü İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Gençay’ın,  Koordinatörlüğünü ise Merkez Öğretmeni Ayşe Çakıroğlu Yardım’ın üstlendiği TRH2.2.IQVETII/P-03/48 referans numaralı “Mesleki ve Teknik Eğitim için e-materyal Hazırlama”  projesi TR83 Bölgesi illeri olan Samsun ve Amasya illerinde uygulanacağı bildirildi.

     İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Gençay,”  Amasya Üniversitesi’nden 2 iştirakçi üniversite birimi, Samsun ve Amasya illerinden 10 iştirakçi mesleki ve teknik okul ile 15 iştirakçi firma olmak üzere toplam 27 iştirakçinin katılımıyla yürütülecek olan proje faaliyetlerinin bütçesi 222.211,18  €’dur. Bu projede talep edilen AB katkısı 199.990,06  € olup, kurumun katkısı da 22.221,12  € olacaktır.

Proje genel esaslarıyla, mesleki ve teknik eğitimdeki öğrenci ve öğretmenlerin öğrenme ortamlarında kullanımına uygun teknik konuların ve modüllerin anlatıldığı, Milli Eğitim müfredatına uygun görüntülü e-materyal hazırlanması şeklinde olacak ve bu görüntüler, Ülkemizdeki mesleki ve teknik eğitim veren kurumlarda, mesleki ve teknik derslerin öğrenme ortamlarının zenginleştirmesinde ayrıca öğrenme kolaylığının sağlanmasında kullanılacaktır. Diğer yandan web sitesi ile herkesin kullanımına sunulacak olan bu e-materyallerin, başka bir özelliği ise işitme engellilerin de kullanımına uygun olarak işaret diliyle desteklenmesidir” dedi.  

      Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar ise, “Bu proje sayesinde bölgemizin ve ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan nitelikli eleman ihtiyaçlarının giderilmesine büyük kaktı sağlanacaktır. Ülkemizde mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artıracak olan bu projenin hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.

     NAMIK AZGIN 
 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 18:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151

banner174